Los Angeles – Istanbul aikavyöhykemuunnin

Los Angeles
PDT
United States
23.31.00
18.10.
  • 12
    AM
  • 1
    AM
  • 2
    AM
  • 3
    AM
  • 4
    AM
  • 5
    AM
  • 6
    AM
  • 7
    AM
  • 8
    AM
  • 9
    AM
  • 10
    AM
  • 11
    AM
  • 12
    PM
  • 1
    PM
  • 2
    PM
  • 3
    PM
  • 4
    PM
  • 5
    PM
  • 6
    PM
  • 7
    PM
  • 8
    PM
  • 9
    PM
  • 10
    PM
  • 11
    PM
Istanbul
GMT+3
Turkey
09.31.00
19.10.
  • 10
    AM
  • 11
    AM
  • 12
    PM
  • 1
    PM
  • 2
    PM
  • 3
    PM
  • 4
    PM
  • 5
    PM
  • 6
    PM
  • 7
    PM
  • 8
    PM
  • 9
    PM
  • 10
    PM
  • 11
    PM
  • 12
    AM
  • 1
    AM
  • 2
    AM
  • 3
    AM
  • 4
    AM
  • 5
    AM
  • 6
    AM
  • 7
    AM
  • 8
    AM
  • 9
    AM

Tämä yksinkertainen Los Angeles – Istanbul aikavyöhykemuunnin antaa sinun nopeasti ja visuaalisesti ymmärtää aikaeron Los Angeles (Los Angeles) ja Istanbul (Istanbul) välillä.

2026-10-18: 11:31 PM Los Angeles

9:31 AM (+1) GMT+3

Los Angeles: UTC-07:00 · Istanbul: UTC+03:00

Vie hiiri värillisten tuntiruutujen päälle, niin näet välittömästi vastaavan ajan molemmilla vyöhykkeillä. Aikaero Los Angeles ja Istanbul välillä on 10 tuntia 0 minuuttia, ja Istanbul on edellä. Esimerkiksi, jos kello on 11:31 PM Los Angeles, vastaava aika Istanbul on 9:31 AM (+1) GMT+3.

Los Angeles – Istanbul tunti tunnilta

2026-10-18 · Los Angeles
Los AngelesIstanbul
00:00 PDT10:00 GMT+3
00:30 PDT10:30 GMT+3
01:00 PDT11:00 GMT+3
01:30 PDT11:30 GMT+3
02:00 PDT12:00 GMT+3
02:30 PDT12:30 GMT+3
03:00 PDT13:00 GMT+3
03:30 PDT13:30 GMT+3
04:00 PDT14:00 GMT+3
04:30 PDT14:30 GMT+3
05:00 PDT15:00 GMT+3
05:30 PDT15:30 GMT+3
06:00 PDT16:00 GMT+3
06:30 PDT16:30 GMT+3
07:00 PDT17:00 GMT+3
07:30 PDT17:30 GMT+3
08:00 PDT18:00 GMT+3
08:30 PDT18:30 GMT+3
09:00 PDT19:00 GMT+3
09:30 PDT19:30 GMT+3
10:00 PDT20:00 GMT+3
10:30 PDT20:30 GMT+3
11:00 PDT21:00 GMT+3
11:30 PDT21:30 GMT+3
12:00 PDT22:00 GMT+3
12:30 PDT22:30 GMT+3
13:00 PDT23:00 GMT+3
13:30 PDT23:30 GMT+3
14:00 PDT00:00 (+1) GMT+3
14:30 PDT00:30 (+1) GMT+3
15:00 PDT01:00 (+1) GMT+3
15:30 PDT01:30 (+1) GMT+3
16:00 PDT02:00 (+1) GMT+3
16:30 PDT02:30 (+1) GMT+3
17:00 PDT03:00 (+1) GMT+3
17:30 PDT03:30 (+1) GMT+3
18:00 PDT04:00 (+1) GMT+3
18:30 PDT04:30 (+1) GMT+3
19:00 PDT05:00 (+1) GMT+3
19:30 PDT05:30 (+1) GMT+3
20:00 PDT06:00 (+1) GMT+3
20:30 PDT06:30 (+1) GMT+3
21:00 PDT07:00 (+1) GMT+3
21:30 PDT07:30 (+1) GMT+3
22:00 PDT08:00 (+1) GMT+3
22:30 PDT08:30 (+1) GMT+3
23:00 PDT09:00 (+1) GMT+3
23:30 PDT09:30 (+1) GMT+3

Los Angeles

America/Los_Angeles

Käyttää valitun päivän IANA-aikavyöhykesääntöjä.

PDT · UTC-07:00

Istanbul

Europe/Istanbul

Käyttää valitun päivän IANA-aikavyöhykesääntöjä.

GMT+3 · UTC+03:00

Usein kysytyt kysymykset

2026-10-18 · Los Angeles jäljessä Istanbul: 10 tuntia 0 minuuttia. Los Angeles: UTC-07:00; Istanbul: UTC+03:00.

2026-10-18 · 23:31 Los Angeles → 09:31 (+1) GMT+3.

Yhteinen työaika (ma–pe, 09:00–17:00 molemmissa paikoissa): Tällä lähtöpäivällä ei ole yhteistä työaikaa.

Los Angeles jäljessä Istanbul: 10 tuntia 0 minuuttia

Päivämäärä → Valitse aikaväli → .ics. 2026-10-18 · 23:31 Los Angeles → 09:31 (+1) GMT+3.

Los Angeles: Käyttää valitun päivän IANA-aikavyöhykesääntöjä. Seuraava kellonsiirto: 2026-11-01 01:00 PST Istanbul: Käyttää valitun päivän IANA-aikavyöhykesääntöjä. Ei kellonsiirtoa seuraavien 370 päivän aikana